PL: Renesansa Njukasla se nastavlja

Novo PL: Renesansa Njukasla se nastavlja

Počalji od Admin Sub Apr 05, 2008 11:25 pm

PL: Renesansa Njukasla se nastavlja 26102174947f7bbda0daf0831538872_big

Njukasl je došao do treće uzastopne pobede u pobedom od 3:0 nad Redingom u 33. kolu Premijer lige. Ovom pobedom 'Svrake' su obezbedile opstanak u PL. Čelsi je nastavio trku sa Mančester Junajtedom pobedom nad Mančester Sitijem u gostima 2:0. Aston Vila je ubedljivo savladala Bolton sa 4:0, dok je Sanderlend praktično osigurao ostanak u PL pobedivši 3:1 na gostovanju Fulamu. Blekburn i Totenhem su podelili bodove, dok je Vigan na korak od opstanka pobedom nad Birmingemom od 2:0.

Zakasnela renesansa Njukasla pod Kevinom Kigenom se nastavila ubedljivim trijumfom nad Redingom. ’Svrake’ su na ’Sent Džejms Parku’ savladale Reding golovima Ofabemija Martinsa, Majkla Ovena i Marka Viduke došle do treće uzastopne pobede, čime je opstanak definitivno obezbeđen.

Martins je doveo Njukasl u vođstvo u 17. minutu kada je dobro reagovao na dodavanje Nikija Bata, predriblao Andrea Bajkija i plasirao loptu pored nemoćnog Markusa Hanemana.

Defanzivac Njukasla Habib Beje bio je jedan od najzapaženijih na terenu, pošto je sa dve asistencije jedan od najzaslužnijih za visoku pobedu svog tima. Senegalac je u 43. minutu sa desne strane precizno pronašao Ovena koji je povisio na 2:0.

Beje je bio kreator i trećeg gola za Njukasl, ponovo centrirajući sa desne strane, a egzekutor ovog puta bio je Mark Viduka.

Njukasl sada sa 38 bodova zauzima 12 mesto u Premijer ligi.

Vigan je napravio veliki korak ka opstanku u Premijer ligi pobedom od 2:0 nad direktnim Birmingemom koji je takođe u opasnoj zoni.

Dva gola Tejlora, po jedan u svakom poluvremenu obezbedili su ekipi Stiva Brusa zasluženu pobedu nad njegovim bivšim timom.

Pobedi Vigana je doprinelo i isključenje kpaitena Birmingema, Damijena Džonsona u prvom poluvremenu, zbog grubog starta.

AFP

Čelsi je nastavio da vrši pritisak na prvoplasirani Mančester Junajted pobedom nad Mančester Sitijem u gostima 2:0.

Londonski klub je došao u vođstvo već posle šest minuta igre auto-golom Ričarda Dana, koji je nespretno reagovao na centaršut Nikolasa Anjelke.

Iako je Siti bio bolji rival posle primljenog gola, ‘građani’ nisu uspeli da iskoriste ternesku inicijativu i izjednače.

Igrao se sedmi minut nastavka kada je Kalu odigrao dupli pàs sa Esijenom, posle čega je zaobišao nemoćnog Harta i postavio konačni rezultat utakmice. Čelsi je pobedom smanjio prednost Mančester Junajteda na samo dva poena, ali će ‘crveni đavoli’ imati priliku da održe +5 u nedelju u meču sa Midlsbrom u gostima.

Blekburn Rovers i Totenhem su odigrali interesantan meč na Ivud parku koji je završen podelom bodova.

Gosti su poveli već u sedmom minutu golom bugarskog internacionalca Dmitra Berbatova koji je dobro reagovao na centaršut Džermejna Dženasa.

Izjednačenje i bod za domaćina obezbedio je Morten Gamst Pedersen u 32. minutu. Potencijalni naslednik Dejvida Bekama po desnoj strani engleske reprezentacije, Dejvid Bentli odličnim potezom izbacio je svog čuvara iz igre i pronašao Danca u sredini koji je savladao drugog golmana Totenhema, Radeka Černija.

Sanderlend je ostvario veliki korak napred ka opstanku pobedom od 3:1 nad Fulamom koji je praktično ispao. Gosti su došli u vođstvo na isteku prvog poluvremena golom Denija Kolinsa. Na 2:0 povećao je Majkl Čopra u 54. minutu lepim lobom.

Fulam se vratio u igru u 73. minutu preko Dejvida Hilija koji je sjajnim udarcem sa 18 metara smanjio na 2:1. Ipak, sve dileme oko pobednika rešio je Kenivajn Džons samo tri minuta kasnije.

Najubedljiviji trijumf u 33. kolu Premijer lige ostvarila je Aston Vila koja je u Birmingemu ’razbila’ Bolton sa 4:0.

Pobednik nijednom nije došao u pitanje, pošto je Vila od samog početka nametnula svoj ritam i povela već u 9. minutu golom engleskog reprezentativca Gareta Berija, koji je dobro reagovao na centaršut Ešlija Janga.

Isti igrač je u 56. minutu bio asistent, omogućivši Gebrijelu Agbonlahoru da prekine ’post’ od 12 mečeva bez postignutog gola.

Četiri minuta kasnije, Beri je postigao svoj drugi gol na utakmici, kada se njegov šut odbio od Džoija O’Brajena, prevarivši golmana Alija Al-Habsija.

Konačan rezultat postavio je Marlon Hervud pet minuta pre kraja, prekinuvši tako niz Vile od pet mečeva bez pobede.

Bolton je dve najbolje prilike imao preko Kevina Dejvisa i Metjua Tejlora, ali je golman Vile Skot Karson ostao nesavladan.