"Džajić žrtva nečije kampanje"
Strana 1 od 1
"Džajić žrtva nečije kampanje"
Advokati nekadašnjeg predsednika Crvene zvezde Dragana Džajića izjavili su da Tužilaštvo protiv njihovog klijenta nema nijedan dokaz i da on već dva meseca nevin leži u pritvoru.
Zdenko Tomanović, Milan Vujin, Dragan Savić i Saša Milovanović istakli su da je postupak protiv Džajića, koji je priveden zbog sumnji da je kao sportski direktor Crvene zvezde zloupotrebio službeni položaj i pribavio protivpravnu korist, pun pravnih nepravilnosti.
Advokati su ocenili da je Džajić žrtva nečije kampanje, ali, kako kažu, ne žele da saopšte imena dok ne prikupe dovoljno dokaza.
"Nemam dilemu da je Džajić priveden iz vanpravnih razloga", rekao je Tomanović, dok je Vujin istakao da je postalo očigledno da "neko može da naredjuje policiji i vrši pritisak na sud ".
Džajićevi advokati nisu želeli da govore o Vladimiru Cvetkoviću i Milošu Marinkoviću, koji su uhapšeni zbog istog krivičnog dela, iako su i njihovi branioci. Oni su istakli da je tema konferencije isključivo Dragan Džajić, mada je Vujin naveo da je i u postupcima protiv Cvetkovića i Marinkovića bilo pravnih nepravilnosti.
Advokati su istakli da je policija prekršila zakon prilikom hapšenja njihovog klijenta, kome su povredjena ljudska prava, čast, dostojanstvo i ugled, a pogažena je pretpostavka nevinosti.
"Snimci Džajićevog hapšenja su u javnost pušteni bez odobrenja istražnog sudije, koje je neophodno... Zbog toga ćemo pravdu tražiti i u Srbiji, ali i pred Evropskim sudom za ljudska prava u Strazburu", rekao je Vujin.
Milovanović je naveo da je zakon prekršen i prilikom produženja pritvora Džajiću, kada je Tužilaštvo podnelo zahtev za proširenje istrage zbog malverzacija pri transferu Zorana Njeguša u madridski Atletiko.
Džajić, Cvetković i Marinković su prvobitno, 5. februara, privedeni zbog navodnih malverzacija prilikom transfera Gorana Drulića u Saragosu. Tužilaštvo je kasnije zatražilo i proširenje istrage povodom prelaska Nemanje Vidića u moskovski Spartak.
"Zahtev tužioca za proširenje istrage sam po sebi ne znači ništa. Tako je sve dok sud ne potvrdi zahtev", rekao je Milovanović i dodao da Džajić nije mogao da počini krivično delo za koje je optužen, jer je bio tehnički direktor, a ne službeno ili odgovorno lice.
"Džajić u Zvezdi nije mogao da preuzme ovlašćenja ili odgovornosti", kazao je Milovanović.
Tomanović je naglasio da sud, umesto da postupa sa naročitom hitnošću, kao što zakon predvidja za pritvorske slučajeve, postupa "sa naročitom sporošću".
"Sudija je u ofsajdu i samo pokušava da opravda nezakonito hapšenje", kazao je Tomanović i dodao da su svi saslušani svedoci negirali da je Džajić učestvovao u transferima zbog kojih je priveden.
Tomanović je rekao da je Cvetković pred sudom rekao da je on, a ne Džajić, učestvovao u transferu Njeguša, o tome obavestio klupski Upravni odbor i sklapao raskid ugovora sa tim fudbalerom. Advokat je dodao da je otvaranje računa u Komercijalnoj banci, preko kojeg je išao novac prilikom transfera Drulića u Saragosu, potpisao igrač i jedan od druge dvojice optuženih, ali ne Džajić.
"Neko pokušava da otvori priču o crnim fondovima, kao da ne živimo u zemlji koja i sama ima crne fondove. Klubovi u periodu sankcija nisu mogli drugačije da funkcionišu, zabranjeno je bilo i poslovanje devizama", kazao je.
"Bitno je da niko od osumnjičenih nije ni dinar stavio u džep ", dodao je Tomanović.
Strana 1 od 1
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu