Golovi Srba za pobedu Herte

Novo Golovi Srba za pobedu Herte

Počalji od Admin Sub Maj 03, 2008 9:21 pm

Golovi Srba za pobedu Herte 699028912481c8cb4bb8e4523256793_big

Fudbaleri Herte savladali su Karlsrue rezultatom 3:1 u 31. kolu nemačke Bundeslige, a Gojko Kačar i Marko Pantelić bili su strelci. Verder je savladao Kotbus sa 2:0 i tako zabeležio četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva. Štutgart je bio ubedljiv protiv Ajntrahta – 4:1, a Hamburg je slavio na gostovanju Hanzi rezultatom 3:1. Jedini tim iz vrha tabele koji nije došao do trijumfa je Šalke, koji je remizirao sa Hanoverom – 1:1. Arminija je poboljšala izglede za opstanak u ligi pobedom nad Bohumom rezultatom 2:0.

Srpski internacionalac Gojko Kačar postigao je vodeći gol za Hertu u 25. minutu, a Marko Pantelić je pet minuta kasnije duplirao prednost. Bio je to prvi meč srpskog centarfora u startnih 11 posle pauze zbog povrede. Edmond Kaplani je smanjio rezultat na 2:1 početkom drugog poluvremena, ali je sve sumnje oko konačnog pobednika otklonio Rudi Skacel u 87. minutu. Berlinci su uknjižili prvu pobedu posle osam kola.

Verder je u Bremenu tek sredinom drugog poluvremena slomio otpor Kotbusa, a golove su dali Markus Rozenberg i Hugo Almeida.

Mike Hanke je šokirao navijače na Veltins-Areni pogotkom u 8. minutu, ali je Halil Altintop ipak doneo bod Šalkeu u 39. minutu. Ovaj kiks ne bi trebalo da se odrazi previše na poziciju Šalkea na tabeli, pošto je treći i ima četiri boda prednosti u odnosu na četvrtoplasirani Štutgart. Do kraja prvenstva ostalo je još tri runde.

Dvostruki strelac za Hamburg na gostovanju u Roštoku bio je Ivica Olić, a Rafael van der Vart je jednom zatresao mrežu Hanze. Holandski štoper Joris Matijsen postigao je autogol i ublažio poraz domaćina.

Jildiraj Bašturk je sa dva gola bio najzaslužniji za pobedu Štutgarta nad Ajntrahtom, a strelci su još bili Mario Gomez i Kakau. Počasni gol za ekipu iz Frankfurta postigao je Joanis Amanatidis.

Arminija je do pobede nad Bohumom došla golovima Mijatovića u 70. i Kampera u 90. minutu.