VATERPOLO: Primorac ponovo prvak Crne Gore

Novo VATERPOLO: Primorac ponovo prvak Crne Gore

Počalji od Admin Sre Maj 07, 2008 1:54 am

VATERPOLO: Primorac ponovo prvak Crne Gore V96251p0
Vaterpolistima Budvanske rivijere dovoljan je bio i remi u poslednjem meču crnogorskog vaterpolo prvenstva, ali nisu uspeli - titula je ostala u Kotoru, jer je Primorac slavio na svom plivalištu sa 5:4.

Budvani su minut pre kraja imali rezultat koji im je donosio titulu - 4:4, ali je Vjekoslav Pasković, šutem iz očaja, postigao zlata vredan gol, koji je doneo neopisivo slavlje Kotorana.

Budvani su tokom većeg dela meča imali sve konce u svojim rukama, Denis Šefik je blistao na golu, odbrana je funkcionisala perfektno, ali na kraju je presudila veća želja, ali i karakter Kotorana.

U prvoj četvrtini viđena je izuzetno tvrda igra, nije bilo previše izgrađenih akcija, a može se reći da je srpski reprezentativac Denis Šefik dobrim delom zaslužan što su gosti na pauzu otišli sa golom prednosti.

Poveli su gosti preko Ćirića, ali ubrzo je Milić uzvratio i poravnao na 1:1. Izgledalo je da će to biti konačan rezultat posle prvih osam minuta, ali Japanac Aojagi uspio je pet sekundi pre kraja prve deonice da savlada golmana domaćih Radića za prednost od 2:1.

Druga četvrtina nije donela značajnijih promena u igri oba tima, nastavljena je žestoka borba, a Budvani su uspeli da sačuvaju prednost od jednog gola.

Kotorani su posle sedam minuta posta uspeli iz odlične akcije da savladaju sjajnog Šefika, a strelac je bio Brguljan. Prednost Budvanskoj rivijeri vrlo brzo je vratio Filip Trajković pa je na poluvreme Primorac otišao sa minusom od jednog gola (3:2).

Bespoštedna borba i čvrsta odbrana nastavljena je i u trećem periodu. Čekalo se na gol skoro punih sedam minuta, a na žalost domaće publike gol su prvi postigli Budvani kojima je to ujedno bilo i prvo vođstvo od dva gola razlike (4:2). Kotoranima kao da je “voda došla do ušiju” pa su već u narednom napadu odgovorili preko Draškovića (4:3) i vratili nadu da će u poslednjoj četvrtini uspeti da stignu, odnosno prestignu prednost Budvanske rivijere.

Upravo to se i desilo!

Na samom startu poslednje četvrtine gosti su imali peterac, ali iskusni Veljko Uskoković nije uspeo da savlada Radića i donese svom timu verovatno nedostižnu prednost. Ta odbrana kao da je ohrabrila vaterpoliste Primorca, posebno Radića koji je praktično zamenio uloge sa Šefikom i postao nesavladiva prepreka za Budvane, da bi nešto više od tri minuta pre kraja meča Crepulja doneo Kotoranima izjednačenje 4:4.

Poslednji minut, samo par sekundi do isteka napada, lopta stiže do Paskovića, šut iz očaja i GOL! – Primorac prvi put na meču stiže do prednosti i kako se ispostavilo, nakon promašaja Filipa Trajkovića, to je bio gol za titulu, koja je ostala u Kotoru, u vitrinama Primorca.

Primorac – Budvanska rivijera 5:4 (1:2, 1:1, 1:1, 2:0)

Golove za domaći tim postigli su Milić, Darko Brguljan, Drašković, Crepulja i Pasković, a u Budvanskoj rivijeri u listu strijelaca upisali su se Ćirić, Aojagi, Trajković i Milanović.

Šefik je posle meča izjavio da "u karijeri nije odigrao neizvesniji meč". "Primorac je zasluženo slavio, imao je više srca za ovakav susret. Nakon vođstva 4:2 primili smo tri gola i izgubili titulu".

Izvor: (MONDO)