Počalji od Admin Uto Maj 27, 2008 9:51 pm

Selektori su se odlučili za sledeće startne postave.

Crna Gora: M. Božović, Pavićević, Tanasijević, Jovanović, Pejović, Drinčić, Bošković, V. Božović, Vukčević, Bogavac, Đalović.

Kazakhstan: Loria, Azovski, Kučma, Zalmagambetov, Irismetov, Skorja, Aširbekov (od 33. Smakov), Ostapenko, Zumaskalijev, Kukejev.

Sudija: Abi Tusin (Luksemburg)

Na stadionu pod Goricom se okupilo oko pet hiljada gledalaca.

1' - Prva šansa za "crvene". Drinčić šutirao visoko preko gola.

7' - Simon Vukčević je imao idealnu priliku da dovede crnogorsku reprezentaciju u vođstvo. Poigravao se sa odbranom Kazakhstana u njihovom petercu, napravio nekoliko "lažnjaka" i na kraju šutirao preko gola.

15' - GOL ! 1:0
Đalović je dobio duel sa Skorjom u kaznenom prostoru Kazakhstana i sa 10 metara savladao Loriu.

21' - GOL ! 2:0
Evro gol Drinčića. Vezista crnogorske reprezentacije primio je loptu na oko 25 metara od gola Lorie i razornim šutem povećao prednost "hrabrih sokola".

33' - Prva izmjena kod gostiju. Umjesto Aširbekova u igru je ušao Smakov.

43' - Prvi žuti karton na utakmici. Tanasijević je zbog starta na Kukejvim zaradio javnu opomenu.

45' - Igraće se još 60 sekundi.

45+2 ' - GOL ! 3:0
Simon Vukčević je izveo slobodan udarac iskosa sa lijeve strane, lopta je pogodila jednog odbrabmenog igrača i ponovo došla do veziste Sportinga koji je spoljnom na
drugoj statitivi pronašao Đalovića. Napadaču Rijeke nije bilo teško da sa dva metra glavom i po drugi put zatrese mrežu gostiju.

46' - Počelo drugo poluvrijeme. Umjesto Boškovića u igru ušao Milorad Peković. Kapitensku traku preuzeo Simon Vukčević.

47' - Vukčevič iskosa sa 25 metara iz slobodnog udarca šutirao direktno na gol. Loria bez problema ukrotio šut crnogorskog reprezentativca.

48' - Žuti karton za Zumaskalijeva.

49' - Božović uputio idealan centaršut sa desne strane a Đalović zakasnio sa utrčavanjem i prilikom da postigne het trik.

60' - Druga zamjena u crnogorskoj reprezentaciji. Umjesto Vladimira Božovića u igru je ušao Elsad Zverotić.

61' - Zbog faula nad Zverotićem Zalmagambetov dobio žuti karton.

62' - Druga zamjena kod gostiju. Umjesto Kukejeva u igru ušao Kohlov.

67' - Za crnogorsku reprezentaciju na golu debitovao Ivan Janjušević. Golman Mogrena zamijenio Mladena Božovića.

70' - Umjesto Tanasijevića u igru ušao Dejan Ognjanović.

74' - Izmjena u oba tabora. Umjesto Ostapenka u igru je Sujumagabnetov, dok je umjesto Milana Jovanovića u igru ušao Milan Purović.

75' - Vukčević propustio novu priliku da se upiše u strijelce. Ovog puta sa 10 metara pogodio je prečku.

76' - Izmjena kod gostiju. Umjesto Skorje ušao Karpovič.

77' - Ovacije na stadionu. U igru je konačno ušao Mirko Vučinić. Iz igre izašao dvostruki strijelac Radomir Đalović.

85' - Ovo definitivno nije noć Simona Vukčevića ! Vezista crnogorske reprezentacije vukao je loptu dobrih 50 metara, izdržao nekoliko duela ali je njegov šut sa sedam-osam metara Loria opet zaustavio.

86' - Žuti karton za Vukčevića nakon šuta na gol,. pošto je Tusa svirao ofsajd.

89' - Prvi šut Kazakhstanaca na gol ! Sa preko 20 metara šutirao je Karpovič. Janjušević loptu izbio u korner.