Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole

Novo Pobjeda Crne Gore

Počalji od Admin Ned Jun 01, 2008 3:03 am

Pobjeda Crne Gore Ana-radovic
Prva utakmica baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo, odigrana je večeras u Podgorici. Crnogorske rukometašice ostvarile su važnu pobjedu protiv Hrvatske. Sjajnu partiju i ogromnu požrtvovanost, prikazale su večeras naše reprezentativke, protiv jake ekipe "kockastih".

Crna Gora - Hrvatska 40:35 (21:13)

Sedmerci:
Crna Gora 5 (4), Hrvatska 9 (6)
Isključenja: Crna Gora 12 minuta, Hrvatska 16 minuta

Crna Gora: Milenković (6 odbrana, 3 sedmerca), Barjaktarović (9 odbrana), Pavićević, Radičević 7, Jovanović 3, Đurović, Miljanić, Radović 6, Vlahović, Savić 5, Selmanović 2, Popović 16 (3), Mugoša, Orlandić 1

Hrvatska: Jelčić (6 odbrana), Žderić (1 odbrana) Tatari 5, Golubić 1, Ambroš 1, Gaće, Arslanangić 7 (4), Palčić 2, Horvat 7, Pasičnik 3 (1), Penezić 5, Franić 2, Lovrić, Zebić 2

Pred oko 4.000 gledalaca, u paklenoj vrućini Morače, "crvene" su ostvarile važnu pobjedu pred revanš utakmicu baraža za odlazak na EP u Makedoniji. Bojana Popović pokazala je zašto je najbolja igračica Evrope. Svoju reprezentaciju vodila je profesorski od prvog do posljednjeg minuta, i na kraju je stigla toliko željena pobjeda.

Odličan meč gledali su prisutni u "Morači", ali i oni pored malih ekrana. Crna Gora je počela hrabro, i stavila do znanja Hrvatskoj da ih njihovo iskustvo neće uplašiti, iako su bile svjesne da je klupa "vatrenih" mnogo duža. Sanja Jovović nije igrala na ovom meču, zbog bola u koljenu koje je pred početak sezone i operisala. Kako nam je rekla, u revanšu će biti na raspolaganju selektoru Petroviću.

Od početka do kraja, "crvene" su bile u prednosti. Iako su Hrvatice forsirale "brzi start", Petrovićeve djevojke nisu dozvolile da im to pokvari plan. Odgovorile su brzom igrom i u napadu i u odbrani.

Povratnica u ekipu, Ana Radović, odigrala je meč bez greške, iako već tri mjeseca nije u takmičarskom pogonu. Od njenog prvog gola (9:6), počela je da raste prednost domaćih rukometašica. Svoj debi u dresu crnogorske selekcije, dugo će pamtiti Mirjana Milenković. Mlada čuvarka mreže, već u prvom izlasku na gol, odbranila je sedmerac! I to nije bilo sve - do kraja meča, Milenković je odbranila još dva penala. Već u 22. minutu, bilo je 16:9. Do kraja poluvremena, prednost je povećana na 21:13
Nakon predaha, naše djevojke su, uprkos velikoj vrućini, držale brz tempo, i već nakon 2 minuta stigle do 9 golova razlike (23:14). Onda su, braća Mete isključile prvo fenomenalnu Orlandić, a onda i bez ikakvog razloga Maju Savić, pa su Tatari i društvo uspjele da razliku smanje na "pristojnih" 6.

Zatim je Barjaktarović dva puta za redom uspjela da sačuva svoj gol, a Radović i Radičević bile su precizne na drugoj strani. Arslanagić je od tog momenta pokušala da trgne svoje saigračice, pa su njeni golovi dali samopouzdanja odličnim mladim igračicama (Lovrić, Penezić, Franić).

Tatari je golom u 58. minutu, podigla svoju klupu na noge, postigavši gol za samo tri gola razlike (38:35). Ipak, nezaustavljiva Bojana Popović postiže gol iz sedmerca. Milenković je potom "začinila" svoj debi, sa dvije fantastične odbrane, i omogućila Bojani da postigne svoj 16 gol, iako su Hrvatice igrale "flaster" nad njom gotovo 50 minuta.
Naše djevojke, ispraćene su velikim aplauzom po završetku meča. Publika je aplauzom poželjela sreću našim djevojkama u revanšu, koji se za sedam dana igra u Kutini.