Finale kupa Crne Gore

Novo Finale kupa Crne Gore

Počalji od Admin Sre Maj 07, 2008 9:52 pm

Finale kupa Crne Gore FSCG
Nikola Vujović je presudio svom bivšem klubu. Popularni Vujke bio je siguran u šestoj seriji jedanaesteraca i tako donio prvi trofej Mogrenu u klupskoj istoriji i ujedno u ovoj sezoni. Nakon 120 minuta igre pobjednika pod Goricom nije bilo. Petar Vukčević je doveo svoj tim u vođstvo u 53.minutu, da bi šest minuta prije kraja Ratko Zec u svom prvom kontaktu sa loptom poravnao rezultat. Tragičar meča bio je napadač "plavih" Fatos Bećiraj. Bećiraj nije iskoristio nekoliko izglednih prilika tokom dva sata igre, a na kraju nije uspio to da uradi ni sa bijele tačke.

Tok utakmice

1' - Meč prekinut zbog koreografiije Varvara na sjevernoj tribini. Budućnost ima veliku podršku sa tribina.

6' - Meč nastavljen nakon petominutnog prekida.

11' - Gustavo Lopez digao publiku na noge. Sa nekoliko finti izbacio Damira Čakara, a iskusnom vezisti Mogrena nije preostala ništa drugo nego da ga faulira. SudijaKaluđerović propustio šansu da pokaže karton.

14' - Prva opasnost pred golom Mogrena. Petar Vukčevićšutirao iskosa sa 15 metara preko gola.

16' - Nemanja Vuković propistio šansu da dovede svoj tim u vođstvo. Raičević odlično centrirao sa desne strane ali lijevi bek "plavih" je bio neprecizan sa pet metara.

21' - Bećiraj snažno šutirao iskosa sa 13-14 metara.Janjušević krajnjim naporom loptu izbacio u korner.

38' - Najbolja šansa na utakmici. Bećiraj je 30 metara "nosio" na leđima Papovića, uspio da dođe na sedam-osam metara od gola Janjuševića ali je njegov šut završio pored desne statitve gola Mogrena

43' - Miodrag Zec uspio da pobjegne Čarapiću, a u posljednjem trenutku šut ofanzivca Mogrena izblokirao jeRajović.

44' - Prva opomena na utakmci. Zbog prigovora sudija Kaluđerović pokazao je žuti karton napadaču Mogrena,Miodragu Zec.

45' - Četvrti sudija Veljko Bošković pokazao da će se prvo poluvrijeme igrati još pet minuta.

45+5 - Kraj prvog poluvremena.

Budućnost je u prvom poluvremenu imala terensku inicijativu, više loptu u svom posjedu ali falila je završnica. U prilici da postignu gol bili su Nemanja Vuković i dva puta Bećiraja ali izabranici Branka Babića nijesu imali dovoljno koncetracije u odlučujućim trenucima. Treba istaći da je Gustavo Lopez vukao sve konce na sredini terena, a da je Raičević bez greške odradio defanzivne zadatke. Mogren je prilično bojažljivo ušao u meč. Budvani su se svega dva puta zaprijetili Vujadinoviću što dovoljno govori o njihovoj igri.

46' - Počelo drugo poluvrijeme. Babić napravio prvu izmjenu. Umjesto Delića u igru je ušao Milan Đurišić.

50' - Gustavo Lopez uputio dobar centaršut ali niko od saigrača nije ispratio loptu u šesnaestercu Mogrena.

53' - GOL ! Budućnost - Mogren 1:0
Akcija u četiri poteza. Raičević se brzo oslobodio lopte na sredini terena, dodao Gustavu, argentinski čarobnjak Bećiraju koji je kao na tacnu poslužio Petra Vukčevića. Vezista "plavih" uradio je prvo lažnjak, a onda sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u gornji desni ugao Janjuševićevog gola.

55' - Gustavo Lopez nastavio svoj show time ! Njegov šut sa preko 20 metara završio pored lijeve stative gola Mogrena.

61' - Prva sumnjiva situacija na utakmici. Luka Pejović je centrirao sa lijeve strane, a lopta je Perišića udarila - u ruku ili tijelo. Ostala je dilema. Uslijedili su žestoki protesti Budvana, a zbog prigovora Gluščević je dobio žuti karton.

69' - Raičević je oduzeo loptu na sredini terena, spuštio se ka golu Mogrena ali je njegov šut sa sedam-osam metara Janjušević odbranio.

71' - Druga izmjena kod Budućnosti. Umjesto Vidovića ušaoIvan Vuković.

72' - Bećiraj opet umako odbrani Mogrena. Papoviću nije ostalo ništa drugo sem da ga faulira. Kaluđerović ga "častio" žutim kartonom.

74' - Druga izmjena kod Mogrena. Umjesto Papovića u igru je ušao 18-godišnji Bojan Bulatović.

80' - Posljednja izmjena kod Budvana. Umjesto Miodraga Zeca u igru je ušao njegov prezimenjak Ratko.

84' - GOL ! Budućnost - Mogren 1:1
Gluščević je izbjegao ofsajd zamku, odlično pobjegao u stranu, još bolje centrirao a Ratko Zec iz prvog kontakta glavom sa dva-tri metra zatresao mrežu Budućnosti.

89' - Bećiraj je imao šansu da dovede Budućnost ponovo u vođstvo. Đurišić mu je dao sjajnu loptu u prostor, a napadač Budućnosti se našao oči u oči sa Janjuševićem, ali je golman Budvna opet izašao kao pobjednik.

90' - Čarapić dobio žuti karton.

90' - Igra se četiri minuta.

90+2' - Gluščević sam neometan sa pet metara šutirao glavom preko gola.

90+4' - Kraj utakmice. Uslijediće produžeci. Dva puta po 15 minuta.

93' - Treća zamjena i kod Budućnosti. Umjesto Perišića u igru je ušao Radislav Sekulić.

95' - Gustavo Lopez centrirao sa desne strane, Bećiraj neprecizan sa pet metara.

102 ' - Sekulić upropastio kontru Budućnost. U sledećem napadu zbog faula Pejovićem dobio žuti karton.

105' - Igraće se još minut.

105' - Balša Božović dobio žuti karton. Kraj prvog produžetka.

114' - Bećiraj izgubio još jedan duel sa Janjuševićem. Ivan Vuković mu je dao dobru loptu u prostor, a napadač "plavih" sa deset metara pogodio spoljnji dio mreže.

118' - Sekulić pobjegao odbrani Mogrena ali umjesto da uposli Bećiraja odlučio se da šutira iskosa. Lopta je završila na sjevernoj tribini.

120' - Igra se još minut.