Galatasaraj novi sampion Turske

Novo Galatasaraj novi sampion Turske

Počalji od Admin Sub Maj 10, 2008 11:54 pm

Galatasaraj novi sampion Turske Galatasaray2kl
Fudbaleri Galatasaraja novi su sampioni Turske posto su veceras u poslednjem, 34. kolu na domacem terenu savladali Oftaspor rezultatom 2:0 (2:0).

Prvi gol za novog sampiona Turske postigao je legenda kluba Hakan Sukur u 35. minutu, da bi konacan rezultat, u poslednjem minutu prvog poluvremena postavio Balta i tako priredio veliko slavlje navijacima na "Ali Sami Jen" stadionu. Sukur je postigao svoj 228. gol za tim, u kojem je, u tri navrata, proveo 12 sezona.

Galatasaraju je ovo 17. titula u nacionalnom prvenstvu, pored 14 trofeja u kupu i 10 u Super kupu.

Drugo mesto, sa tri boda manje od Galatasaraja, osvojio je Fenebahce, koji je porazen na gostovanju od Trabzona (2:0). Oni ce u kvalifikacije za Ligu sampiona, dok ce treceplasirani Sivas i Besiktas u Kup UEFA naredne sezone. Iz sezone su ispali Manisa, Rize i Kasimpasa.

Izvor: Sportski Portal