Mancester sampion Evrope

Novo Mancester sampion Evrope

Počalji od Admin Čet Maj 22, 2008 12:48 am

Mancester sampion Evrope V97838p0
Mančester junajted je novi šampion Evrope, treći put u svojoj istoriji. U kišovitoj, moskovskoj noći posle 1:1, koliko je bilo na poluvremenu, ali i posle 120 minuta rovovske borbe, penal-rulet je odlučio pobednika. Više sreće i koncentracije imali su "crveni đavoli".

Preoprezno su rivali ušli u duel na travnatom tepihu moskovskog stadiona "Lužnjiki". Razumljivo, obzirom da je ulog bio ogroman.

Posle uvodnog opipavanja pulsa, "crveni đavoli" su preuzeli kontrolu nad razvojem događaja na terenu, ali nisu bili opasni po Petera Čeha.

Kao grom iz vedra neba, Mančester je došao u vođstvo, u 26. minutu, posle prvog šuta ka golu na utakmici. Braun je centrirao sa desnog krila, pored ukopanog Esijena, na sedam-osam metara od gola, izvio se Kristijano Ronaldo i trzajem glavom poslao loptu u mrežu - 1:0.

Pogodak Portugalca bio je inicijalna kapisla da se rasplamsa borba. Osam minuta kasnije, "plavci" su prvi put zapretilu. Drogba je glavom "vratio" loptu na peterac pred golom Van der Sara, pod pritiskom Balaka loše je reagovao Ferdinad i umalo nije savladao svog golmana, koji je dobro reagovao.

Nedugo zatim, "đavoli" su mogli da dupliraju vođstvo, ali je Čeh dva puta sjajno reagovao u istoj akciji. Prvo posle udarca Teveza glavom na centaršut Ronalda, a zatim je na loptu izbačenu od Terija natrčao Kerik. Međutim, Čeh je ponovo bio na pravom mestu.

U 42. minutu ponovo je Tevez mogao da se upiše u strelce, ali je zakasnio na fenomenalan centaršut Runija.

Kazna za promašaje Mančestera stigla je u 45. minutu. Polukontru Čelsija pokušao je da završi Esijen udarcem iz daljine, ali se lopta kao u bilijaru odbila od dvojice igrača i došla do usamljenog Lamparda, koji je izvršio rutinsku egzekuciju - 1:1.

Valjda osokoljeni izjednačujućim golom, "plavci" su bili konkretniji u nastavku. Uloge iz prvog poluvremena su se izmenile.

Sjajno je Esijen istrčao kontru u 55. minutu, na ivici šesnaesterca "okrenuo" dvojicu protivničkih igrača i šutirao, ali je lopta preletela prečku.

Samo dva minuta kasnije, neobjašnjivo, Balaku je dopušteno da 20-ak metara vuče loptu, namesti se i snažno opali po njoj, ali na sreću Van der Sara, koji je ostao nepomičan, samo je fijuknula pored gola.

Bombardovanje holandskog golamana nastavljeno je u 78. minutu, ali snažan šut Drogbe zaustavila je stativa. Reprezentativac Obale Slonovače je u nastavku zadao mnogo problema odbrani Mančestera, ali golova nije bilo... Ušlo se u produžetke.

U prvih 15 minuta oba tima su imala po jednu sjajnu šansu. Lampard je pogodio prečku posle lepe akcije njegovih saigrača, a "rezervista" Gigs, koji je oborio rekord po broju igara za Mančester (759), šutirao je iz izgledne pozicije, a njegovu nameru osujetio je Teri.

Do kraja je najzanimljivija bila gužva u kojoj su učestvovali svi igrači, a iz koje je deblji kraj izvukao Drogba. Dobio je crveni karton zbog udaranja Vidića.

Pristupilo se izvođenju penala. Kristijano Ronaldo je šutirao sramno u trećoj seriji i Čeh mu je odbranio. Teri je u petoj seriji mogao da donese titulu prvaka Evrope, ali se u ključnom trenutku okliznuo i promašio.

Pobednik je odlučen u sedmoj seriji, kad je Van der Sar zaustavio šut Anelke.

Mančester junajted - Čelsi 1:1 (1:1, 1:1), penalima 6:5

STRELCI: 1:0 - Ronaldo 26, 1:1 - Lampard u 45. minutu.

STRELCI IZ PENALA: 1:0 - Tevez, 1:1 - Balak, 2:1 - Kerik, 2:2 - Beleti, 2:2 - Ronaldo (odbrana Čeha), 2:3 - Lampard, 3:3 - Hargrivs, 3:4 - Ešli Kol, 4:4 - Nani, 4:4 - Teri (promašaj), 5:4 - Anderson, 5:5 - Kalu, 6:5 - Gigs, 6:5 - Anelka (odbrana Van der Sara).

MANČESTER JUNAJTED: Van der Sar - Braun (od 120. Anderson), Ferdinand, Vidić, Evra - Hargrivs, Skols (od 87. Gigs), Kerik, Ronaldo - Runi (od 101. Nani), Tevez.

ČELSI: Čeh - Esijen, Karvaljo, Teri, Ešli Kol - Džo Kol (od 99. Anelka), Balak, Makelele (od 120. Beleti), Lampard, Maluda (od 91. Kalu) - Drogba.

STADION: "Lužnjiki" u Moskvi. GLEDALACA: 80.000. SUDIJA: Luboš Mihel (Slovačka). POMOĆNICI: Roman Sliško i Martin Balko (Slovačka). ŽUTI KARTONI: Skols, Ferdinand, Vidić, Tevez (Mančester junajted), Makelele, Karvaljo, Balak, Esijen (Čelsi). CRVENI KARTON: Drogba (Čelsi) u 116. minutu.